BIJELJINA: AGONIJA ZVIJEZDE 09 I MUČENJE TRENERA JURASOVIĆA NASTAVLJENA U KONJICU

Premijer liga BiH u fudbalu

Igman je u 13. kolu Premijer lige BiH, savladao fenjeraša na tabeli Zvijezdu 09 3:1, kojoj je ovo deseti poraz u prvenstvu. Darko Bodul je u 24. minutu doveo je Igman u vođstvo – 1:0. Četiri minuta kasnije Zvijezda 09 je izjednačila preko Petra Karaklajića na 1:1. Do kraja prvog dijela susreta domaći su postigli još jedna pogodak, a strijelac je bio dva minuta prije odlaska na odmor Mirsad Ramić – 2:1.

U nastavku susreta trener Zvijezde 09 Mihajlo Jurasović kao mnogo puta do sada pokušao je sa dvostrukim izmjenama odmah na početku utakmice doći do kakve takve igre koje bi mogle eventualno donijeti željeni rezultat, ali njegove zamisli odlaze u nepovrat. Igman je dominirao, stvarao prilike, a tačku na patnju Zvijezde 09 stavio je Stefan Denković u 80. minutu za konačnih 3-1 u korist domaćina.

IGMAN – ZVIJEZDA 09  3:1 (2:1)

Strijelci: Bodul u 24, Ramić u 42, Denković u 80. minutu za (Igman), Karaklajić u 28. minutu (Zvijezda 09). Stadion: Gradski u Konjicu. Gledalaca: 600. Sudija: Admir Musić (Hrasnica). Žuti kartoni: Denković (Igman), Danoski (Zvijezda 09).

IGMAN: Ćeman, Bešagić, Hebibović (od 60. Denković), Bodul, Čubrilo, Sipović (od 68. Pirić), Bojo, Đorić, Mešić (od 81. Janketić), Buturović, Ramić (od 81. Ahmetović).

ZVIJEZDA 09: Damjanović, Ristanović, Tomanović, Raca (od 46. Gavrić), Veličković, Gudsvil (od 46. Savić), Karaklajić (od 63. Danoski), Đorđević (od 72. Matić), Ponjević, Šapić, Vukoja.

Zvijezda 09 u narednom 14. kolu u derbiju začelja dočekuje GOŠK, dok će Igman putovati u Doboj na megdan Slogi.